By Wilfried Huss / Anonymous [Public domain], via Wikimedia Commons
Ačkoli jsou práva žen v Saudské Arábii ve srovnání s jinými státy omezena, v posledních desetiletí země udělala značné pokroky. Od roku 2011 mohou ženy v Saudské Arábii volit a být zvoleny. Momentálně se nachází na školách více studentek než studentů. Svědčí o tom i zkušenost saudské studentky politologie Razan Al-Aqeel, která se stala velvyslankyní arabské mládeže při OSN.

Saudská osmnáctiletá studentka Razan Al-Aqeel byla vybrána za velvyslankyni arabské mládeže při Organizaci spojených národů. Setkání mládeže proběhlo ve Spojených státech pod heslem „Svět, který chceme v roce 2030“. Program setkání se týkal 150 globálních problémů a jejich řešení.

Na konferenci Al-Aqeel, která je studentkou politologie na Appalachian State University v Severní Karolíně, hovořila o důležitosti zapojení mladých lidí do programu boje proti oteplování a jeho negativních důsledků.

Al-Aqeel také prohlásila: „Věřím, že mladí lidé změní svět. Mladým lidem patří zítřek a doufám, že za deset let uvidíme o mnohem lepší svět než je ten dnešní“.

Al-Aqeel klade důraz na dobrovolnictví s vlastními nápady. „Domnívám se, že dobrovolnictví je nejlepší způsob, jak ukázat lidem, že mohou dělat cokoliv. Dobrovolnictví totiž není záležitostí jedince, ale celku, který se vzájemně potřebuje k dosažení úspěchů“, prohlásila Al-Aqeel.