Z japonské Tanegašimy odstartovala 17. července pod vlajkou Spojených arabských emirátů první arabská orbitální stanici. Jedná se o první vpád arabského světa do vesmírného prostoru.

Fotografie: screenshot Youtube

Misi vede vesmírné centrum Mohamada bin Rašida (MBRSC) ve Spojených arabských emirátech ve spolupráci s řadou světových institucí. Mise nese název Al Amal, Naděje. Název mise byl vybrán záměrně. Vysílá poselství plné optimismu milionům mladým Arabům.

Al Amal nese tři vědecké nástroje, které budou sloužit k poskytnutí jedinečnému pohledu na spodní a střední atmosféru planety. Shromážděná data pomohou vědcům pochopit vztah mezi horninami a spodní atmosférou a její vliv na oteplování planety. Orbitální stanice také poskytne geografické informace nebo informace o počasí.

Tato mise poskytne vědcům další informace o vývoji naší planety a umožní zlepšení předpovědí počasí. Stanice se také zaměří na planetu Mars a bude zkoumat změny vedoucí k vysušení planety. Mise taktéž pomůže připravit půdu pro budoucí osídlení planety Mars.

Mise Al Amal vysílá velmi silný signál všem muslimům po celém světě. Muslimy povzbuzuje ke znovuobjevení svého vědeckého potenciálu, který využila západní věda ke svému rozmachu. Muslimové z celého světa by si měli osvojit vzdělání a znovu získat ztracenou prestiž.