By Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres (Friedensnobelpreisträger) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Autor: Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres (Friedensnobelpreisträger) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Laureátka Nobelovy ceny míru tuniská podnikatelka Wided Bouchamaoui vyzvala národy, aby nezaměňovaly islám s terorismem. Tuniská podnikatelka je spoluzakladatelkou Kvartetu pro národní dialog, který spojuje čtveřici občanských a profesních organizací v Tunisku. Kvartet vznikl v roce 2013 a jeho cílem bylo udržet mír a demokratické zřízení v zemi, která byla po nepokojích arabského jara na pokraji občanské války. Kvartet byl za tuto snahu oceněn Nobelovou cenou za mír roku 2015.

Wided Bouchamaoui prohlásila, že muslimové jsou obětmi terorismu. „Měli bychom nazvat věci pravým jménem. Terorista je vrah, vrah je zločinec a dovolím si i říci, že podvodník, který manipuluje s islámem“, prohlásila Wided Bouchamaoui v OSN.

Národy se musí spojit v boji proti extrémismu, který nezná hranic. Prvním krokem je nezaměňovat islám s terorismem, prohlásila Wided Bouchamaoui.

Wided Bouchamaoui se narodila v roce 1961. Je tuniskou podnikatelkou, která od roku 2011 byla vedoucím tuniského Svazu průmyslu, obchodu a řemesel (UTICA). Francouzský časopis Jeune Afrique označil Wided Bouchamaoui jako jednu z Top 25 podnikatelek Afriky .