By Tawelsensei at English Wikipedia [Public domain], via Wikimedia Commons
Birmingham, Velká Británie: Stovky mešit po celé Velké Británii zahájily kampaň proti předsudkům. Více než 150 mešit otevřelo své mešity s nápisem „Navštiv mne“.

Akce, kterou pořádá Muslimská rada Velké Británie, si slibovala prohloubení důvěry mezi muslimy a nemuslimy. S návštěvníky všech vyznání se hovořilo o všem, co se týká islámů, násilí či islámského státu, který se snaží zasít nedůvěru mezi muslimy a nemuslimy.

Návštěvníci mohli ochutnat pochoutky z celého muslimského světa od Blízkého východu až po Asii.

Akce se také zúčastnil Jeremy Corbyn, předseda opoziční Labouristické strany, který si v mešitě vypil čaj. Při té příležitosti prohlásil: „Společné pití čaje je mnohem užitečnější než stavět betonové zdi.“

Idris Sharif, člen městské rady v Birminghamu, řekl, že tento projekt měl vyvolat dialog, nikoli debatu. Protože s dialogem je spojeno porozumění, kdežto s debatou touha nad soupeřem argumentačně vyhrát.

Muslimové ve Velké Británii cítí potřebu prohloubit dialog se společností v období, které je pro menšiny velmi nepříznivé. Ať už se jedná o Brexit nebo amerického prezidenta Donalda Trumpa, který je znám svým úmyslem stavět a oddělovat lidi zdmi, je důležité ukázat, že nikoli zdmi, ale dialogem se řeší problémy.