By NASA [Public domain], via Wikimedia Commons
Anuše musela ve svých osmnácti letech imigrovat z Íránu do Spojených států. Poté vystudovala na Univerzitě George Masona obor elektrotechnika a informatika a titul magistr získala na Univerzitě George Washigtona.

Anúše však ve svém studiu a průkopnictví nezaostávala a rozhodla se přes velké úsilí stát se první Peršankou, která se podívá do vesmíru. V roce 2006 se začala připravovat na let do vesmíru jakožto čtvrtý vesmírný turista. Sojuz TMA-9 odstartoval 18. září 2006 ve 06:08 SELČ s Ansáriovou a podílela se společně s dalšími pro Evropskou kosmickou agenturu na několika experimentech.

Anúše prohlásila: „Doufám, že inspiruji mladé lidi, ženy a dívky na celém světě, zvláště pak ženy na Středním východě, kde nemají tolik příležitostí jako muži. Nesmí se vzdát svých snů, ačkoli se to občas může zdát nemožné. Věřím však, že mohou zrealizovat své sny. Udržujte je ve svých srdcích a hledejte příležitost je naplnit. Když se podívám zpětně na svůj život, mohu všechny povzbudit, že sny se plní.“

Anúše je také nadějí pro všechny, kteří museli z různých důvodů opustit svou vlast a začít v cizí zemi od základů. Z emigrantky se vypracovala na osobnost, která pozitivně přispěla ke kosmickému výzkumu. Spolu se svým švagrem Amirem Ansárim, vložila několik miliónů na cenu nadace X-Prize pro první opakovaný nestátní start kosmické lodi. Cena byla na jejich počest nazvána Ansari X Prize.