Sumaya Al-Hussam Zdroj: Facebook

Jemenská aktivistka se úspěšně podílela na ukončení krvavého sporu mezi dvěma kmeny, který trval více než 11 let a vyžádal si přes 60 obětí a 130 zraněných včetně žen a dětí.

Navzdory zásahu vlády, místních obyvatel, kmenových a společenských osobností, krvavé střety neustále probíhaly. „Když jsem neviděla východisko, rozhodla jsem se jednat i když jsem žena v konzervativní společnosti“, řekla Sumaya Ahmed al-Hussam, která ukončila konflikt mezi dvěma kmeny Badr a Beit al-Qaidi v provincii Hajjah v severozápadním Jemenu.

Sumaya al-Hussam vyřešila konflikt, který probíhal kvůli pozemku a kvůli němuž zemřelo v roce 2012 přes 60 osob. Přesto, že se úřady i osobnosti snažili konflikt vyřešit, nikdy nešly k jádru věci.

Sumaya al-Hussam vyřešila problém důkladným studiem map a docílila tak spravedlivého řešení, se kterým byly spokojeny obě strany. Její úsilí zapojilo všechny zúčastněné strany konfliktu a došly ke společné dohodě. V regionu pak zavládl mír.

Sumaya al-Hussam dosáhla uznání na různých fórech a konferencích týkajících se žen a jejich zapojení do sociálních úloh v tradičních společnostech.