V obchodním domě v centru Manchesteru došlo k incidentu. Muslim slušně požádal jiného muže ve frontě o sociální distanc. Ten však na muslimského muže slovně zaútočil a křičel na něj, že zavolá policii a nechá ho deportovat.

Fotografie: Wikipedia – David Dixon / 
River Irwell, Lowry Hotel a Trinity Bridge

K incidentu došlo 27. listopadu večer. Násilník poté obchod opustil. Zaměstnanci obchodu se muslimovi omluvili a dodali, že podobná chování jsou nepřijatelná.

V rozhovoru pro zpravodajský server monitorující islamofobní projevy TellMAMA poškozený muslim prohlásil, že na slušný požadavek o sociální distanc zareagoval násilník slovy, že zavolá policii, která ho odveze na letiště a deportují ze země.

Muslim se kvůli své etnické příslušnosti a plnovousu stal terčem násilí. Celou věc však neohlásil policii s odvoláním na předchozí negativní zkušenost, kdy ho policisté informovali, že navzdory přítomnosti záběrů z kamerového systému nebyli schopni pokračovat ve vyšetřování.

Minulý měsíc vysoký policejní důstojník řekl vyšetřovacímu výboru, že restrikce týkající se obličejových masek k omezení šíření koronaviru (Covid-19) jsou faktorem, který přispívá ke zvyšování počtu zpráv o rasově motivovaných trestných činech z nenávisti.