Nejlepší z ramadánu je posledních deset dní. Jen to stačí, že v těchto deseti dnech je noc Úradku, v níž bylo sesláno prorokovi (salla lláhu ʻalajhi wa sallam) první zjevení Koránu a je lepší než tisíc měsíců, jak  Vznešený Alláh pravil: „Vskutku jsme jej seslali v noci Úradku. Víš ty vůbec, co je to noc Úradku? Noc Úradku než tisíc měsíců je lepší, v ní podle Pána svého dovolení andělé a duch sestupují kvůli každému zjevení. A až do východu jitřních červánků je mír v ní.“ (Úradek, 97)

Od Abú Hurajry, kéž je s ním Alláh spokojen, že prorok (salla lláhu ʻalajhi wa sallam) , pravil: „Tomu, kdo koná o noci Úradku noční modlitbu z víry a s uspokojením, budou odpuštěny předchozí viny.” Na tom je shoda

Od Áiši, kéž je s ní Alláh spokojen, že řekla: Posel boží (salla lláhu ʻalajhi wa sallam), se přestěhovával do sousedství na posledních deset z ramadánu a pravíval: „Pátrejte po noci Úradku v posledních deseti v ramadánu.” Na tom je shoda.

Od Áiši, kéž je s ní Alláh spokojen, že posel (salla lláhu ʻalajhi wa sallam), pravil: „Pátrejte po noci Úradku v posledních deseti lichých ramadánu.” Vyprávěl al-Buchárí.

Od Áiši, že řekla: Řekla jsem: Posle boží, jak bys na to hleděl, kdybych se dozvěděla, která noc je nocí Úradku? Co bych v ní měla říkat? On pravil: „Řekni: Ó, Bože, ty jsi věru nanejvýše odpouštějící! Miluješ odpuštění, a proto mi promiň.” Vyprávěl al-Tirmidhí.

Allahumma innaka A´fuwwun Tuhibbul ´afwa f´afu ´anní

اللهم إنك عفو تحب العفو فاعف عني