Světová organizace křesťanských žen Young Women Christian Association (YWCA) vyzvala k ukončení vojenských útoků a nadměrné síly, kterou užívá izraelská armáda vůči nevinným civilistům v Jeruzalémě a Gaze a nese odpovědnost za mnoho úmrtí a zranění, z nichž většinu tvoří děti a ženy.

YWCA také požaduje okamžité ukončení násilných vystěhování obyvatel jeruzalémské čtvrti Sheikh Jarraha. Světové hnutí YWCA se dohodla na usnesení, které dává ženám právo na protest proti izraelské nezákonné okupaci, právo na návrat palestinských uprchlíků a vyzývá k dodržování lidských práv, práv žen, mladých žen a dívek. Dokud bude existovat izraelská okupace, nemůže existovat spravedlnost a nebude existovat stabilní budoucnost pro budoucí generace. Aby mohla zvítězit spravedlnost, je třeba transformovat mocenské struktury.

Světová organizace YWCA apeluje na své členy, aby se zúčastnili takové transformace a kontaktovali příslušnou vládu a stát, přičemž požaduje přijetí opatření k ukončení izraelské okupace a souvisejícího porušování lidských práv, které nadále ohrožuje mír v celém regionu Blízkého východu.

zdroj:

http://muslimmirror.com/eng/global-christian-womens-group-demands-to-end-the-israeli-occupation-of-palestine/