Roshan Jawwad Shaikh z indické Mumbaie přišla před 13 lety při vlakové nehodě o nohy. V té chvíli přestala věřit ve svůj sen, že se stane lékařkou.

Dívka však prokázala neobyčejnou statečnost. Proti všem očekávání dokončila medicínu v oboru patologie. Čím více se proti ní stavěla byrokracie, tím více ji to povzbuzovalo.

V říjnu 2008 Roshan a její spolužáci cestovali vlakem z Andheri do Jogeshwari. Nešťastnou náhodou spadla pod koleje a jedoucí vlak jí rozdrtil nohy. U kotníku a stehna jí byly amputovány dolní končetiny.

Na svá studia si Roshana vydělávala prodejem zeleniny. Po složení přijímací zkoušky musela požádat vrchní soud v Bombaji o přijetí na bakalářská studia. Podle zákona mohly medicínu studovat osoby se 70 procentním hendikepem. Lékařská rada její postižení klasifikovala na 89 procent.

Během právní bitvy musela i přes finanční potíže své rodiny docházet k soudu. Soud ji nakonec studia umožnil.

Během druhého roku studií ji však lékaři našli kostní nádor. Přesto se však nevzdala a bojovala o svůj sen dál, který nakonec došel svého naplnění.

Zdroj:

https://timesofindia.indiatimes.com/city/mumbai/mumbai-girl-who-lost-legs-in-railway-mishap-completes-md/articleshow/86310104.cms