Světově proslulí herci, popoví zpěváci a operní legendy vyjadřují soustrast pozůstalým zemětřesení v Turecku a vyzývají mezinárodní společenství, aby poskytlo pomoc obětem zemětřesení.

Na sociálních médiích desítky renomovaných osobností vyzvaly své fanoušky, aby vyjádřili podporu obětem zemětřesení v jižní a jihovýchodní části Turecka.

Oscarová hollywoodská hvězda Russell Crowe na Twitteru řekl: „Ah Turecko. Moje srdce. Zničující zprávy.“

Crowe, který se narodil na Novém Zélandu a vyrostl v Austrálii, natáčel části svého filmu z roku 2014 Water Diviner v Turecku. Film se zabývá osudem australských vojáků, kteří bojovali v první světové válce v Gallipoli (Canakkale).

Hodiny po ničivém zemětřesení španělský herec Antonio Banderas na svém Instagramovém účtu řekl: „Solidarita obejmula turecký a syrský lid.“ Sdílel také obrázek černé stuhy, která truchlila nad oběťmi zemětřesení.

Na Instagramu britský herec Orlando Bloom vyjádřil svůj smutek obětem a řekl: “Moje srdce se zlomilo pro všechny postižené ničivým zemětřesením v Sýrii a Turecku.”

Bloom také naléhal na své fanoušky, aby podpořili oběti ničivého zemětřesení přes UNICEF.

Legendární britský zpěvák Yusuf Islam – známý také jako Cat Stevens – naléhal na své fanoušky na Twitteru, aby povzbudili oběti zemětřesení a sdíleli verš z muslimské svaté knihy Korán: „A kdokoli zachrání život jednoho, bude to, jako by zachránil život celého lidstva.“