Stephanie Kurlow – s laskavým svolením autora

Mladá muslimská balerína chce ukázat ostatním dívkám jako je ona, že i ony mohou provést změnu a splnit si svůj sen, bez ohledu na jejich víru a oděv, pro který se rozhodnou.

Stephanie Kurlow je čtrnáctiletá dívka žijící v Sydney se svým australským otcem a ruskou matkou. Podobně jako mnoho mladých žen a dívek v jejím věku sní o tom, že se stane profesionální tanečnicí. V jejím případě se jedná o balet, kterému se věnuji již od svých dvou let.

V roce 2010 konvertovala se svou rodinou k islámu a plnění jejího snu se zkomplikovalo, poněvadž se nenašla žádná baletní škola, jež by respektovala její náboženské přesvědčení a potřeby, které by se s tancem daly skloubit. Po mnohých odmítnutí se tanci přestala věnovat, protože se domnívala, že není žádný způsob, jak se stát profesionální baletkou vzhledem k tomu, že žádná taneční škola neposkytuje úlevy pro muslimské dívky.

Svůj názor změnila a rozhodla se jít za svým snem, stát se první muslimskou balerínou. Inspirovaná mnoha ženami, které se postavily společnosti a provedly změnu, jako Misty Copeland, první afroamerická balerína, Noor Tagouri, první americká moderátorka s hidžábem (šátek) a Amna al-Haddad, vzpěračka ze Spojených arabských emirátů, která též nosí hidžáb, se vyjádřila minulý měsíc o svém záměru zahájit crowdfundingový projekt, za účelem dosažení £5000 k zaplacení její výuky na baletní škole.

Dnes Stephanie opět pracuje na dosažení svého snu – stát se první muslimskou baletkou v šátku. Mladá Australanka založila kampaň LaunchGood s nadějí, že získá dostatek prostředků na zaplacení školného a poplatků spojených s ročním vzděláním na baletní škole. Ale pouhé vzdělání není konečným cílem její kariéry coby baletky. Stephanie chce v budoucnosti využít své odborné znalosti na otevření různorodé akademie múzických umění, která bude vyhovovat dětem i mládeži odlišných náboženství, rasy i zázemí. Věří, že jednou budou mít všechny děti a mladí lidé příležitost vystoupit a tvořit, aniž by byly obětovány jejich hodnoty, přesvědčení či vzhled.

„Chci povzbudit všechny, aby se spojily bez ohledu na víru, rasu nebo barvu. Chci přinést harmonii a svět přijetí pro budoucí generace, “ řekla Stephanie.

Mladá muslimka se o krok k dosažení svého cíle přiblížila po nabídce stipendia Björn Borg, sportovní módní značkou bývalé švédské tenisové hvězdy.

Firma poslal své zástupce do Austrálie na setkání se Stephanie s nabídkou stipendia, která podporuje „lidi, kteří nejen sní o lepší budoucnosti, ale plánují ji uskutečnit“.

Instagram:
https://www.instagram.com/stephaniekurlow/

Bližší informace o kampani:
https://www.launchgood.com/project/1st_muslim_hijabi_ballerina_in_the_world#/

Zdroje:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/australiaandthepacific/australia/12164417/Meet-the-Muslim-schoolgirl-who-wants-to-be-worlds-first-hijab-wearing-ballerina.html

http://www.huffingtonpost.com/entry/first-muslim-hijabi-ballerina_us_56b20645e4b08069c7a58991

http://mashable.com/2016/02/03/first-hijabi-ballerina/#CLqPwszuskqk

http://www.independent.co.uk/news/people/stephanie-kurlow-muslim-girl-world-first-hijab-ballerina-a6870191.html