San Bernardino je jedno z nejchudších měst v Kalifornii. Skupina muslimských lékařů se rozhodla provozovat lékařskou kliniku pro chudé obyvatele města. Klinika AlShifa byla založena v roce 2000. AlShifa znamená v arabštině „léčit“. Většina pacientů jsou nemuslimové.

„Jsme muslimové a pomáháme společnosti“, říká Dr. Talat Khan. „Většina pacientů jsou Hispánci a lidé různého náboženského vyznání. Naše náboženství nám přikazuje, abychom pomáhali všem.“

Většina lékařů vystudovalo ve Spojených státech, kteří kdysi přišli jako uprchlíci z Afgánistánu, Pakistánu, Indie a z dalších zemí.

Klinika má 16 místností a zabývá se pediatrií, psychologií, neurologií, gynekologií, preventivní medicínou a zubním lékařstvím.

K dispozici je také dobře vybavená laboratoř. Pro kliniku pracují čerstvě vystudovaní lékaři jako stážisté. Jedna ze stážistek je Eman Musili, které přijela do USA ze Sýrie. „Ráda hovořím s pacienty, protože mnozí z nich přicházejí se zoufalstvím, nemají pojištění a potřebují nejen zdravotní péči, ale i psychickou podporu“, říká Musili.