Abu Dhabi – Spojené arabské emiráty nejsou pouze ropnou velmocí, ale v poslední době jsou také lídrem v celosvětovém humanitárním úsilí tykající se zastavení šíření Covidu-19. Spojené arabské emiráty poskytly pomoc více než 70 zemím, včetně Číny, Itálie, Velké Británie, Íránu, Pákistánu, Brazílie a Ruska.

Spojené arabské emiráty také pomohly více než 1 milionům lékařům po celém světě prostřednictvím vice než 1000 tun dodávek zdravotnického materiálu a potravinové pomoci.

Národy musí odložit své rozdíly ve prospěch spolupráce, solidarity, jednoty a dobra. Bez ohledu na náboženství, rasu a ideologii je třeba v této nejisté době překonat rozdíly a porazit koronavir,“ prohlásila Reem bint Inrahim Al Hashimy, ministryně pro mezinárodní spolupráci.

Dubaj se také díky strategické poloze a vynikající infrastruktuře stala transferem pro více než 80% zdravotnického materiálu, který putuje dále do Evropy či Asie.

4. května zahájily Spojené arabské emiráty ve spolupráci se Světovým potravinovým programem OSN (WFP) mezinárodní operaci leteckého mostu, jejímž cílem je poskytnout základní zdravotnické a humanitární dodávky národům, které se potýkají s dopadem COVID-19. Spojené arabské emiráty se rovněž zúčastnily celosvětové konference o příslibech, kterou pořádali evropští lídři, s cílem získat 7,5 miliardy eur na objevení, výrobu a distribuci vakcíny pro COVID-19.

Fotografie Youtube | Reem bint Inrahim Al Hashimy