25letá Ayesh Aziz pocházející z Kašmíru se stala nejmladší indickou pilotkou. Za své úspěchy získala uznání celého světa.

V roce 2011 se Ayesh Aziz stala nejmladší pilotní studentkou, která získala licenci ve věku 15 let. Následující rok si prošla výcvikem řízením proudového letadla MIG-29 na ruské letecké základně v Sokolově. Později vystudovala letectví na Bombay Flying Club (BFC) a v roce 2017 získala komerční licenci.Její otec pochází z Bombaje, zatímco její matka z Kašmíru. 

„Mám velké štěstí, že mám rodiče, kteří mě ve všem podporovali. Bez nich bych nebyla tam, kde jsem dnes. Neustále hledám progres na profesionální i osobní úrovni. Můj otec je můj největší vzor,“ prohlásila Ayesh.

Věří, že kašmírské ženy za posledních několik let dosáhly obrovského pokroku a v oblasti vzdělávání si vedly mimořádně dobře.

„Myslím, že kašmírským ženám se daří velmi dobře, zejména ve vzdělávání. Každá žena v Kašmíru dělá magisterský titul nebo doktorát. Lidé z údolí si vedou skvěle, “řekla.

V poselství pro mladé lidi z Kašmíru prohlásila: „Zaměřte se na svůj cíl, nepřemýšlejte, co si o něm myslí společnost. Budou lidé, kteří vás budou kritizovat. Musíte se však soustředit na svůj cíl.“